6 gru 2014

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!! Pomożecie?

Moi Drodzy, dzisiaj wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Dla tych najmniejszych, którzy z niecierpliwością wyczekują  grubaska z workiem prezentów oraz dla dorosłych, którzy nigdy nie utracili wiary w magię świąt. Właśnie dzisiaj, jak i przez cały świąteczny okres nadarza się wyjątkowa okazja, abyśmy sami stali się Św. Mikołajami i rozgrzali serca bezinteresowną pomocą. Nie wiem, jak Wam, ale mnie nikt nigdy nie powiedział, że Brodacz w czerwonej czapeczce nie istnieje, więc nadal wierzę, że wraz zaprzęgiem reniferów przemierza podniebne szlaki, a nocą zakrada się przez komin, aby obdarować małych milusińskich. Dzięki ludziom dobrej woli na każdym kroku przekonuję się, że takich Mikołajów jest wielu.
Z inicjatywy blogerów- podróżników powstała przepiękna akcja pod hasłem: „W każdym miejscu na Ziemi – wszyscy jesteśmy dziećmi!” która ma na celu wesprzeć te dzieci, do których Św. Mikołaj zgubił adres. Innego wytłumaczenia nie widzę, ale tu pojawia się nasza rola, aby nigdy nie straciły nadziei, że ktoś o nich pamięta.

Dlatego gorąco zapraszam Was do dołączenia do tej szlachetnej inicjatywy. Wystarczy, że choćby drobną sumą wesprzecie wybraną fundację pomagającą dzieciom. Nigdy nie wątpcie, że taki drobny gest ma wielkie znaczenie. Nie od razu Rzym zbudowano, a ziarnko do ziarnka...Nie zapominajcie również, że dobro to jedyne co się mnoży, kiedy się je dzieli. Dlatego liczy się każdy grosz, a razem możemy zdziałać bardzo wiele.
Jeżeli nie wiecie na którą fundację przeznaczyć pieniądze, możecie wesprzeć tą która rekomendują blogerzy, aby nasi młodzi rodacy mieli fajne szkoły, w których z przyjemnością będą chłonąć wiedzę o świecie!

Fundacja Pomocy Szkołom Polskim Na Wschodzie
http://www.fundacjagoniewicza.com.pl/
20-611 Lublin ul. Kazimierza Wielkiego 9/60
Konto bankowe: PKO SA O/Lublin nr 96 1240 5497 1111 0000 5005 2437
KRS 0000103209
 
Pamiętajcie, aby przy wpłatach wpisywać cel wpłaty, jak np. pomoc polskim szkołom na Wschodzie, na cele statutowe Fundacji, pomoc chorym dzieciom na Ukrainie czy Białorusi, itp.

#BlogerzyDzieciom, czyli blogi biorące udział w akcji:

http://poszli-pojechali.pl/
http://www.isawpictures.com/
http://balkanyrudej.pl/
http://pozornie-zalezna.blog.pl/
http://plecakiwalizka.com/
http://tropimyprzygody.pl/
http://aguadecoco.pl/
http://rodzynkisultanskie.blog.pl/
http://www.znajkraj.pl/
http://www.naszcalyswiat.pl/
http://www.ruszwpodroz.pl/
http://italiapozaszlakiem.blogspot.de/
http://www.kreatywnieoswiecie.pl/
http://lifegoodmorning.blogspot.com/
http://www.tropimy.com/
http://born2travel.pl/
http://podrozeobiezyswiatki.wordpress.com/
http://www.podroze-w-obiektywie.blogspot.com/
www.szymonpodroznik.pl/

Pamiętajmy: W każdym miejscu na ziemi – wszyscy jesteśmy dziećmi.

Dołączajcie tłumnie i zapraszajcie znajomych do wydarzenia na fb, a więcej szczegółów znajdziecie na stronie akcji  http://blogerzydzieciom.tumblr.com/

7 komentarzy:

 1. Piękna inicjatywa ! A złączeniem sił, wspólną motywacją, wierzę, że można ziścić te świąteczne cuda. A dzięki właśnie internetowi - z każdego miejsca na ziemi :) Dla tych, którzy najbardziej potrzebują tej magi.

  Pieniążki zaraz będą przelane !

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna inicjatywa :)
  Ja sama zorganizowałam w pracy zbiórkę zabawek i pomocy szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka, czekam właśnie jak wszystko się potoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że wybór padł na akurat tę fundację. Miejmy nadzieję, że ta mała akcja choć trochę pomoże dzieciakom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. szczytna akcja :) podróżnicy to ludzie o największym sercu :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...